neděle 19. června 2016

PROČ ZROVNA VIETNAM?

"Proč zrovna Vietnam?!" - otázka, s kterou se potýkám poslední měsíc prakticky denně, protože mi ji klade skoro každý, komu řeknu, kde hodlám trávit letošní léto. Nezbývá mi tedy než se nad ní konečně zamyslet, a rozpomenout si na to, jak došlo k tomu, že jsme si jako prázdninové letovislo vybrali tuhle východoaijskou, Čechy ne příliš vyhledávanou turistickou zemí.

Tenhle nápad se asi začal rodit zhruba před půl rokem, kdy jsem se na akci nesoucí honosný název "Mezinárodní pivo" seznámila se svou spolužačkou a nynější spolucestující Anežkou. Během prvního pokecu a vzájemném notování si ohledně cest a dobrovolničení jsme se shodly na tom, že nemáme kamarády se stejně dobrodružnou náturou, kteří by s námi jezdili přesně tam, kam nás to táhne. Tenhle nápad jsme ještě rozvinuly po pár měsících na Vánočních trzích někde nad třetím (až čtvrtým?) svařákem. Slovo dalo slovo a my odeslaly přihlášky do třech zemích vyhovujících našim požadavkům (a tajně doufaly právě v to, že se dostaneme do Vietnamu). 

Rozhodly jsme se vybrat si zemi, která bude v našich očích dostatečně zajímavou, tedy takovou, kde nebude vládnout kultura McDonaldů a MTV, zemi dostatečně levnou, protože chtě nechtě se ukázalo, že studium na vejšce zaberu trošku času a taky dostatečně bezpečnou, protože není zrovna moc zemí, kam můžete vyjet jako blondýnka po boku se zrzkou  zcela bez starostí. 

A tak to klaplo. Po všech strastech a útrapách s hledáním letenek, naháněním úředníků na konzulátech a dvou cestovních horečkách, sedíme v autobuse směr Flughafen München, odkud se budeme pomalu přesouvat směrem do Hanoje.

Jelikož je tohle můj vůbec první článek v životě, měla bych asi odhalit kousek z mých cestovatelských plánů. Nebo spíše jeden velký plán, který mě k této cestě motivuje a který vypadá asi takto: 

       Evropa✔️ Malta (2014), Skotsko (2015)
       Asie 
       Afrika
       Severní Amerika
       Latinská Amerika
       Austrálie 

Když všechno půjde podle plánu, měla by po každém ročníku přibýt na seznamu nová fajkfka, která by moji cestovatelskou úroveň posunula od sebeoznačení cestovatele-začátečníka někam na level Emila Holuba a do konce školy bych měla mít procestované všechn kouty světa.

Abych Vás nalákala na další čtení, můžu prozradit, že když budete pokračovat ve sledování blogu, dozvíte se toho spoustu o dobrovolnictví, cestování po Vietnamu, životu ve vietnamské rodině a taky o tom, jak špatně mi bude po každodenním nacpáváním se nudlemi.

Zdraví Štěpi z autobusu RegioJet (aktuální poloha: česko-německá  hranice (soudě podle  SMSky vítající mě v Německu))


Escapade Girl

Jmenuji se Lucie a jsem cestovatel-začátečník. Skrze tenhle blog se s vámi chci podělit o svoje zážitky, rady a tipy z mých cest. Pokud jste na můj blog právě narazili zcela omylem, doufám, že tu najdete inspiraci třeba k vaší další dovče, a pokud jste členem rodiny či kamarád, můžete se tímto ujistit, že jsem stále živá, zdravá a stále „na tripu“. :-)

Mohlo by se ti ještě líbit

0 komentářů:

Okomentovat