středa 6. července 2016

HOA LU

Dnešek byl dnem dalšího přesunu. Tentokrát jsme se usadily v městě Nimh Binh, kde chceme zůstat už z několika důvodů: super hotel (viz. níže), spousta památek kolem a nové speciality vietnamské kuchyně.

Vyjely jsme tedy z Hai Phongu do města Nim Binh, kde jsme chviličku bloudily, ale nakonec jsme našly low cost hotel snů! Hned odpoledne jsme se vydaly na cyklotrip do hlavního města z doby přelomu X. a XI. století - Hoa Lu. Je to velmi poklidné místo, plné starodávných, nádherně zdobených pagod. 

Cesta do Hoa Lu je celkem jednoduchá, pokud se správně zařadíte do provozu, což se Vám podaří, když to občas střihnete do protisměru - hned pak vypadáte jako místní. Kromě jednoho malého kolapsu, kdy jsme omylem odbočily do vojenského prostoru (jakýsi důstojník (cca 40) nám lámavou angličtinou vynadal, že to patří armádě, ať vypadnem) a mírné přepršce (mírné oproti včerejšku, u nás doma by to byl tak druhý povodňový stupeň), se vlastně nic extra nestalo. 

Takže se s Vámi podělím o pár fotek a jednu hotelovou recenzi,
Zdraví Štěpi!


Recenze:
Pokud článek čte někdo, kdo se třeba chce naší cestou inspirovat, tak dnešní informace se bude stoprocentně hodit. Jde o doporučení hotelu, který je naprosto bez chybičky. Jmenuje se Hoa Bien Hotel a objednat ho lze i přes booking.com. Je neuvěřitelně levný, je zde možnost využít zdarma kola, je na low cost poměry i dost hezký a hlavně tu pracuje personál, který nemá ani kdejaký pětihvězdičkový resort. Majitel zdatně všechno pomocí googlu překládá tak, aby nevznikal typický vietnamský chaos, ihned po příjezdu nám strčil do ruky mapku okolí, připravil kola, a když jsme se večerch opět durch promoklé vrátily domů, přinesl nám i čistou dávku ručníků. Myslím, že v přepočtu za 80 kaček je to naprosto báječné. Takovou cenu tu totiž můžete dostat buď tady, nebo v hotelu, kde budete na pokoji s dalšími 8 lidmi.

A jeden vtípek úplně na konec... zase jsme tu potkaly nějaký krávy, tentokrát to ale bylo dost na těsno!


Fotka je focená za jízdy, tak nedosahuje moc velké kvality, ale situaci mi připomněla důležitost otázky z autoškoly, která se ptá na to, má-li takové hnané stádo před Vámi přednost. Odpověď: Naprosto vždycky!!!

Escapade Girl

Jmenuji se Lucie a jsem cestovatel-začátečník. Skrze tenhle blog se s vámi chci podělit o svoje zážitky, rady a tipy z mých cest. Pokud jste na můj blog právě narazili zcela omylem, doufám, že tu najdete inspiraci třeba k vaší další dovče, a pokud jste členem rodiny či kamarád, můžete se tímto ujistit, že jsem stále živá, zdravá a stále „na tripu“. :-)

Mohlo by se ti ještě líbit

3 komentáře:

  1. Dnešní fotky máte naprosto úžasný! A takovej hotel za 80 Kč bych si taky nechala líbit :-)
    .
    Tu cyklofotku se zelení bych si dala do životopisu :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Nejlepší je fotka tebe na kole! KOnečně jsem se po delší době dostala k relaxu a čtení tvého blogu... Připadám si jako na dovolené! super :)))

    OdpovědětVymazat