pondělí 18. července 2016

KAVÁRENŠTÍ POVALEČI VOL. 2 - HANOJ

Dnešní článek z kávové série bude speciálně pro všechny fandy Harryho Pottera. Ač se to může zdát bláznivé, pravděpodobně mají Bradavice spoustu příznivců i tady v Hanoji, a tak se tu někdo rozhodl založit kavárnu Always ve stylu tohoto kouzelnického světa.

Tuto kavárnu objevila Anežka cestou autobusem a zarytě mi tvrdila, že to bude určitě něco s Harrym, že nápis na krámku je ve stejném stylu jako nápis na knížkách a že je ozdoben znakem relikvií. Mně se to zdálo jako nesmysl. Harryho funklub v Hanoji? Hotová blbost. Vždycky když jsme jely busem kolem, tak to místo Anežka zahlídla a já jen obracela oči v sloup. Myslela jsem si, že to prostě Vietnamci okopčili a že je to normální kavárna, kde o nějakým příběhu Chlapce, který přežil a Vy-víte-koho, nemají ani tušení.

Svolila jsem a do kavárny jsme se vydaly. Musím říct, že jsem nepřestávala zírat údivem. Harryho funklub se rozhodně nemá za co stydět. Zdi kavárny vytapetované Denním Věštcem, ze stropu visící Zametáky a Nimbusy, závěsy s logy bradavických kolejí a mnoho mnoho dalších propriet autentických natolik, že jsme se s Anežkou málem nedokázaly vrátit na odpolední směnu do práce. Plánujeme od té doby navštívit Muzeum Harryho Pottera v Londýně (jako další výlet, aby blog po návratu nestagnoval).


V nabídce Always Cafe nychyběly lahůdky jako Máslový ležák, Felix felicis nebo nápoj lásky. Byly však kapánek přeslazené, takže bych tady doporučila obyčejné lahodné brown coffee, což je už zmiňovaná silná vietnamská káva s kondenzovaným mlèkem a ledem.Escapade Girl

Jmenuji se Lucie a jsem cestovatel-začátečník. Skrze tenhle blog se s vámi chci podělit o svoje zážitky, rady a tipy z mých cest. Pokud jste na můj blog právě narazili zcela omylem, doufám, že tu najdete inspiraci třeba k vaší další dovče, a pokud jste členem rodiny či kamarád, můžete se tímto ujistit, že jsem stále živá, zdravá a stále „na tripu“. :-)

Mohlo by se ti ještě líbit

2 komentáře:

  1. Super...těším se na spoustu dalších článků - doufám, že tu brzy přibudou...

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj, snažím se - do konce července jsem si dala závazek psát minimálně jeden denně! :)

    OdpovědětVymazat