pátek 22. července 2016

KAVÁRENŠTÍ POVALEČI VOL 3 - NA STŘEŠE HANOJE

V průvodci jsme našly s Anežkou speciální kapitolu věnující se pouze kávě a v ní i doporučení na mnoho kaváren. Jednou z nich byla kavárna Pho Co. U téhle kavárny musím zdůraznit, že jsme ji našly bez průvodce a bez internetu, pouze díky (převážně mému) orientačnímu smyslu. Tahle kavárna měla být speciální hlavně kvůli výhledu, protože se nachází ve čtvrtém patře budovy na okraji staré čtvrti a nabízí výhled na jezero Hoan Kiem, naše nejoblíbenější místo Hanoji.

 Jako specialitka se tu podává káva s vaječným bílkem, která je, světě div se, doopravdy lahodná! Ve vietnamštině se nazývá Caphe trung da a v angličtině se po ní lze doptat jako po white-egg iced/hot coffee.

Pokud Vás děsí při čtení tohohle článku salmonelóza, buďte v klidu, protože pokud jste tu byli, stoprocentně jste si dali alespoň jedno Pho Bo ve street foodu, což je možná ještě horší než jeden syrovej bílek.Weird story: Když jsem pak z kavárny odcházela, rozhodla jsem se, že si dám ještě relaxační pauzu u jezera, abych si oddychla a užila si tu naprosto boží atmosféru. Tak jsem tam tak seděla, četla si, pozorovala okolí. Když  ke mně přišel divně vyhlížející chlap. Takový ten typ, kterého když vidíte z dálky, tak si říkáte: "Pane Bože, prosím, ať se u mě nezastaví!" Samozřejmě zastavil. A začal mi ukazovat na nohu, na místo někde u kolene, kde mám jizvu z jakési odřeniny. Jako správný srab jsem popadla batoh, protože každý, kdo vypada divně, je potencionální zloděj... a praštila jsem chlapa knížkou přes ruku. Chlap odešel a ja radši taky. 

Štěpi

Escapade Girl

Jmenuji se Lucie a jsem cestovatel-začátečník. Skrze tenhle blog se s vámi chci podělit o svoje zážitky, rady a tipy z mých cest. Pokud jste na můj blog právě narazili zcela omylem, doufám, že tu najdete inspiraci třeba k vaší další dovče, a pokud jste členem rodiny či kamarád, můžete se tímto ujistit, že jsem stále živá, zdravá a stále „na tripu“. :-)

Mohlo by se ti ještě líbit

2 komentáře:

  1. Káva vypadá zajímavě,asi zkusím no a ten útěk - říká se "kdo uteče, vyhraje" - takže jsi vítěz:-)

    OdpovědětVymazat