čtvrtek 28. července 2016

KAVÁRENŠTÍ POVALEČI VOL 4 - FEJKOVÁ HANOJ

Vietnam je místo, kde seženete kopii prakticky čehokoliv na světě. Po černém trhu kolují napodobeniny značek od Adidasu až k Appelu ve všech kvalitativních i cenových kategoriích. Potkala jsem tu kluka, který měl iPhone za 8 milionů dungů a vlastně vůbec nevěděl, jestli je to pravý iPhone nebo fejk. Kromě tohohle všeho jsou v zemi oblíbené i fejkové Starbucksy. Nejsou to přímé napodobeniny jako třeba Airmaxky nebo hodinky Welingtonky, ale jsou to napodobeniny, která Vás mají zmást a dovést k tomu, že si dáte kafíčko v asi největším kávovém řetězci.Při cestování jsme na takové narážely celou dobu. Jsou to prostě kavárny se zelenobílým znakem, nápadně podobným Starbucksu. V Hanoji jsme takto narazily na Lion Coffee, které má ve znaku bílého lva z zeleném kolečku s výrazně rozevlátou hřívou. Nabídka tohoto podniku je velmi podobná jakékoliv kavárně v Evropě. Nabízí speciality ve stylu lattéček, cappuchin a spousty a spousty osvěžujících blended nápojů, které u nás vyhrály.V naší fejkové pátrací akci jsme udělaly jen tu chybu, že jsme si drinky nedaly s sebou, čímž bychom odhalily, jestli kopčí taky specialitu Starbucksu a to podepisování kelímků.

Jak už jsem říkala, tento podnik je výrazně západní, takže tam sice narazíte na spoustu specialit, ale většina z nich bude naprosto evropsky obyčejná, a tak Vám dneska nabídnu doporučení na něco lehkého, ale absolutně božského, na co narazíte na každém rohu Vietnamu. Touto věcí je prostý, obyčejný zelený čaj s ledem, který místní pijí od rána do večera, protože je super levný a super osvěžující.Napadá mě, že se k tomuto čaji váže i jedna vtipná historka, kdy jsme si ho jednou daly s Anežkou na nádraží a zapoměly ho zaplatit. Paní z bufetu pak za námi přiběhla pro peníze až do autobusu.

Zdraví kavárenská povalečka a zlodějka Štěpi
Escapade Girl

Jmenuji se Lucie a jsem cestovatel-začátečník. Skrze tenhle blog se s vámi chci podělit o svoje zážitky, rady a tipy z mých cest. Pokud jste na můj blog právě narazili zcela omylem, doufám, že tu najdete inspiraci třeba k vaší další dovče, a pokud jste členem rodiny či kamarád, můžete se tímto ujistit, že jsem stále živá, zdravá a stále „na tripu“. :-)

Mohlo by se ti ještě líbit

0 komentářů:

Okomentovat