sobota 2. července 2016

ŠÍLENSTVÍ HALONG

Již od prvního dne, co jsme ve Vietnamu, kolem nás pořád slyšíme slovo "Halong". Není to nic děsivého, jak se ze začátku může zdát, naopak je to jedno z nejoblíbenějších vietnamských letovisek vůbec. My, protože jsme si řádně načetly všechny turistické blogy a průvodce, jsme byly rozhodnuty strávit tam hezkých pár dnů relaxováním a koupáním. 

Halong je naší první zastávkou na okruhu po jihu severní části Vietnamu a celou dobu, co tu jsme prakticky nevycházíme z údivu. Osobně mi Halong připomíná šílenství z filmu Jurský park. Je turistickým lákadlem, a tak láká divokými barvami a billboardy, (na což si zvyknete po pár dnech, pokud tedy nejste zapřísáhlým minimalistou). 

Pro místí je Halong takovou českou chatou. Vyráží sem z osmimilionové Hanoje oddychnout si na víkend od ruchu velkoměsta, a tak se Vám na trajektu na ostrovy může stát, že budete jediní "bílí" na palubě a vietnamští rekreanti si Vás budou fotit a ještě k Vám budou strkat své děti, aby s Vámi měly taky fotku ( pokud se tedy na sociálních sítích objeví moje fotka se spoustou Vietnamců, nebude se čemu divit).

Když si v Halong zvyknete na davy lidí a pestré barvy a jeho neuvěřitelnou rozlohu (nachodily jsme 37km jen tak, procházkou od autobusu nebo na pláž), začněte si užívat i to, proč to tam všechny táhne. Panoramata. Ostrovy a ostrůvky tyčící se z moře až někam do nebes, podle legendy snad zkamenělé pozůstatky obrovského draka. 

My jsme dneska absolvovly plavbu na ostrov Cat Ba, kterou můžu vřele doporučit. V největším městě Cat By Cat Ba se totiž rozkládá fantastický přístav, kde kotví celá vietnamská flotila. Stovky do puntíku stejných modrých loděk s vietnamskými vlajkami. 

Na Cat Bě si každý najde to svoje. Někdo zastrčenou liduprázdné pláže (my),  procházku národním parkem s výhledem na ostrovy (taky my) nebo výstup k památníku Ho Chi Mina, který je tu na připomínku jeho návštěvy v padesátých letech (my ne). 

Kvůli obrovskému cestovnímu ruchu, se tu ale můžete potkat i s nepříjemnostmi. My jsme na jednu takovou narazily v podobě taxikáře, který jel čtyřicítku (normálně se tu lítá skoro jako ve Formuli 1, ale o tom zase příště, protože na dopravu rozhodně vyjde speciální článek) a odmítl jet rychleji, dokud nezaplatíte víc, protože moc dobře věděl, že nestíháme poslední trajekt. 

Výhodou tu je, že stejně všechno stojí pár šupů, a tak po vynadání taxikářovi těmi nejnevybranějšími anglickými nadávkami, (kterým beztak nerozuměl), nás zcela uklidnil pohled na překrásnou přírodu, která stála za všechno tohle handrkování.


Zdraví Štěpi z kouzelně šílené Halong!
Escapade Girl

Jmenuji se Lucie a jsem cestovatel-začátečník. Skrze tenhle blog se s vámi chci podělit o svoje zážitky, rady a tipy z mých cest. Pokud jste na můj blog právě narazili zcela omylem, doufám, že tu najdete inspiraci třeba k vaší další dovče, a pokud jste členem rodiny či kamarád, můžete se tímto ujistit, že jsem stále živá, zdravá a stále „na tripu“. :-)

Mohlo by se ti ještě líbit

0 komentářů:

Okomentovat