pátek 5. srpna 2016

KAVÁRENŠTÍ POVALEČI VOL 5 - HANOJ VE STYLU MATCHA

K tomuhle článku jsem si načetly spoustu odborné literatury (zejména Wikipedii), abych neplácala nesmylsy. To, že je matcha zdravá jsem věděla už dlouho, co mě ale překvapilo je to, jak strašně je dobrá a jak strašně dobře dokáže ledový matcha nápoj spojit moje snad dvě nejoblíbenější potraviny: čaj a zmrzlinu.Z praktických věcí Vám tu prozradím, že matcha je produkt asi nejvíce bohatý na antioxidanty, ale jelikož netuším, co si představit pod pojmem antioxidanty, tak tím svůj rozbor končím. Nebudu si tu hrát na lifestyle blogerku, protože jestli mám nějakou slabou stránku, tam jsou to právě tyhle rozbory potravin a skok přes kozu. Radši Vám popíšu, jak to tu s tou matchou teda chodí.

I přes to, že původní matcha zemí je Japonsko, ve Vietnamu je tento druh čaje neuvěřitelně populární a rozšířený. Dává se tu asi do všeho, co Vás napadne - do čokolády, zmrzliny, latté, panacotty, kamkoliv to jen jde, dneska jsem dokonce viděla matcha KitKatky.My jsme matchu jako blended nápoj poprvé okusily v Café G, což je jedna asi z milionu super kaváren, zase taková trochu hipsterská. Mám pocit, že buď tu jsou takové ty místní špinavé špeluňky nebo hipsterský brlohy. Musím říct, že matcha mě moc milé překvapila a že to bude jedna z věcí, kterou se povezu domů alespoň v lidovém balíku.

Těm, kteří ji ještě neokusili doporučuji, ať se nebojí si za ní připlatit, protože je to lahůdka a navíc i skvělý ranní nakopávač, který Vám navíc nebude ničit orgány jako dávka kofeinu a naopak Vám úplně vyantioxidantuje tělo!

Štěpi
Escapade Girl

Jmenuji se Lucie a jsem cestovatel-začátečník. Skrze tenhle blog se s vámi chci podělit o svoje zážitky, rady a tipy z mých cest. Pokud jste na můj blog právě narazili zcela omylem, doufám, že tu najdete inspiraci třeba k vaší další dovče, a pokud jste členem rodiny či kamarád, můžete se tímto ujistit, že jsem stále živá, zdravá a stále „na tripu“. :-)

Mohlo by se ti ještě líbit

0 komentářů:

Okomentovat